czwartek, 07 lipiec 2022
00:06:41

Imieniny: Cyryla, Estery, Metodego

Senioriada Steszewko 2013

 
 
W czerwcu odbyła się kolejna Senioriada, tym razem głównym tematem przewodnim była Ekologia.
Seniorzy z Klubu Kopernik, Klubu Raszyn oraz Klubu Rondo spotkali się na pikniku w malowniczym miejscu - w Ośrodku Wczasowym "WRZOS" w Stęszewku.
 
Organizatorzy przygotowali dla uczestników liczne atrakcje. na początek na seniorów czekała przejażdzka bryczką po okolicy oraz ciepły poczęstunek - grochówka. Następnie wystąpił zespół AVOCADO.

Na zrelaksowanych uczestników pikniku czekały liczne zadania do wykonania, a wszystkie związane ściśle z byciem ECO. Wśród konkurencji była między innymi gra   w koszykówkę recyklingową, czyli zadaniem każdego seniora było po pierwsze odnalezienie odpowiedniego kosza, do którego należy wyrzucić dany śmieć (np. puszka po napoju do worka z aluminium) a następnie trafić do niego z określonej odległości. Kolejnym zadaniem było strzelanie z łuku do tarczy, jednak celem nie był środek tarczy, jak to zwykle bywa, a umieszczone na tarczy owoce i warzywa, czyli promocja zdrowego odżywiania. Ponadto na uczestników Senioriady 2013 czekały liczne gry i zabawy, a śród nich taniec z klanzą, gra w boule, duże szachy oaz wiele innych.
 
Wśród atrakcji znalazł się również występ zespołu "Luneta", seniorów z Klubu Kopernik z pokazem taneczno-baletowym.
 
Seniorzy po trudach zmagań z zadaniami ekologicznymi zjedli kiełbaski z grilla i zakończyli Senioriadę 2013 zabawą taneczną "pod chmurką".
 
Piknik przebiegał w miłej amosferze, było dużo zabawy, wspólnych tańców i śpiewów. Zadowoleni Seniorzy już czekają na następną Senioriadę i moc atrakcji, jakie przygotują za rok organizatorzy.